Beseda s Pavlem Bělobrádkem mladé nadchla, diskutovali s ním a nechtěli ho pustit domů
Na několikadenním Celostátním setkání mládeže (CSM) ve Žďáře nad Sázavou měli svůj program i Mladí křesťanští demokraté (MKD). Ti tu ve spolupráci s Hanns Seidel Stiftung pořádali 16. srpna besedu s předsedou KDU – ČSL Pavlem Bělobrádkem s příjemným názvem Křesťan v politice, která se dočkala nebývalého zájmu účastníků setkání.


Na sedmdesát mladých lidí vydrželo se zatajeným dechcem poslouchat vyprávění předsedy KDU – ČSL a další hodinu mu pak pokládat jednu otázku za druhou. A to nemluvím o následném neoficiálním prodloužení akce, kdy mládež odmítala Pavla Bělobrádka pustit domů a diskutovala s ním i po skončení besedy. A to i přesto, že konkurenčním programem této akce byla série žhavých koncertů po celém Žďáře!

Na druhou stranu se však není čemu divit. Zážitky a příhody z osobního života i politiky byly podávány skutečně poutavě. A kdy se pak mladým lidem naskytne možnost si z očí do očí s předsedou lidovců popovídat o tom, co si myslí o církevním restitucích, s kým by šel po vyhraných volbách do koalice a s kým naopak nikdy a jestli nosí tepláky. Občas nosí, když už to tedy musíte vědět…

Pořádající MKD Vysočina zájem mladých o politickou diskusi skutečně potěšil; zvláště pak když polní podmínky setkání nedovolovaly přílišnou propagaci akce a téměř vše tak záleželo na osobním pozvání, několika plakátech a rozdávání letáků.

A malá perlička na závěr: Na konci setkání jsem společně s další členkou MKD mezi několika málo náhodně vybranými účastníky prováděla anketu, co se jim na CSM líbilo nejvíce. A konstatování dvou chlapců, že „nejlepší byl Bělobrádek, jestli jsme na něm taky byly,“ nás jako pořádající opravdu potěšilo.


Veronika Skřivanová