Otázky Václava Moravce na Vysočině
Věrní členové KDU-ČSL a MKD přišli podpořit lídra kandidátky na Vysočině Jana Kasala do diskusního pořadu Otázky Václava Moravce.

Ve středu 10. března se v Jihlavě v Domě kultury a odborů konal od 21 hodin přímý přenos známého diskusního pořadu s politickou tematikou Otázky Václava Moravce. Jednalo se o předvolební speciál, který se vysílá živě, a to pokaždé v jiném kraji. Debaty se účastní vždy lídři těch stran, které přesahují podle aktuálních předvolebních průzkumů onu rozhodující pětiprocentní hranici.
My, lidovci z Vysočiny, jsme byli domluvení na 20 hodinu, kdy se začalo s přípravou na živé vysílání. Když jsem přišel do domu kultury,byl jsem poněkud zaskočen početní převahou příznivců jiných stran. V té záplavě oranžové a modré jsem neviděl ani jednoho člověka ve žlutém. Zanedlouho však přijelo několik věrných v čele s Karlem Pacalem se zásobou žlutých triček, která jsme si ihned oblékli, abychom dali najevo svoje přesvědčení a i to, koho dnes hodláme podporovat. Postupně se nás sjelo 15-20, což už je množství, které se dokáže ozvat.  Po poněkud nepříjemné tlačenici u dveří do sálu jsme zabrali místa v pravé přední části hlediště. Ukázalo se, že to jsou strategická místa, protože kamery nás zabíraly poměrně často. Když se drtivá většina lidí dostala do sálu, přišel Václav Moravec a začal udílet pokyny nezbytné pro hladký průběh pořadu.  Přesně ve 21 hodin začalo živé vysílání, jehož hlavním tématem bylo především zemědělství a ceny potravin. Diskuze byla místy i docela humorná – zvláště po prosbě jedné divačky v sále na politiky, aby se snažili odpovídat bez typických předvolebních frází, což se ne každému podařilo. Náš lídr – Jan Kasal odpovídal věcně to takovým způsobem, že přikyvovali i příznivci jiných stran. Bylo zde také zdůrazněno, že KDU-ČSL svým hlasováním v parlamentu mnohokrát podpořila naše zemědělství. S diskusním večerem jsem jakožto člen KDU-ČSL spokojen, protože televizní divák zde měl možnost vnímat, že křesťanská politika dokáže nabídnout perspektivní řešení problémů českého zemědělství.


Bc. Miloslav Michal (OV KDU-ČSL, KV MKD)